• Kontrast
  • Tekst
  • Powiększenie
  • Skalowanie treści 100%
  • Aa Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Miejski Żłobek
„Radosny Zakątek”
w Jarosławiu

Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna

 

                                                                               

 ,,ZDROWY UŚMIECH"

II edycja 2023

 

Miejski Żłobek „Radosny Zakątek” w Jarosławiu w miesiącu marcu 2023 r. realizował Ogólnopolski Projekt edukacyjno-profilaktyczny ”Zdrowy uśmiech” II edycja 2023 r. organizowany przez Żłobek Gminny w Jaczowie oraz I Ogólnopolskie  Stowarzyszenie Publicznych i Niepublicznych Żłobków i Klub Dziecięcych.                                       

Głównym założeniem projektu Zdrowy uśmiech” jest kształtowanie prawidłowych postaw prozdrowotnych związanych z higieną jamy ustnej.     

W naszym żłobku realizowaliśmy  4 zadania przez 4 tygodnie marca.

I tydzień projektu „Zdrowy Uśmiech”

Zadaniem pierwszego tygodnia było stworzenie kącika dentystycznego. Ponadto stworzono gazetkę informacyjną. Materiały do tego zadania pozyskaliśmy dzięki współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną  w Jarosławiu.

 

II tydzień projektu „Zdrowy Uśmiech”

To zabawy muzyczno-ruchowo-twórcze sprzyjające pogłębianiu wiedzy prozdrowotnej. Dzieci bawiły się i poprzez zabawę uczyły  dobrych nawyków. Podczas zabawy poruszały się dookoła „ząbków zdrowych i zepsutych”. Towarzyszyła im muzyka. Na sygnał cioci musiały odnajdywać „zdrowe ząbki”  i unosić je wysoko nad głową. Następnie omówione zostało  jak dbamy o ząbki    i jakie zdrowe produkty należy spożywać aby ząbki były zdrowe.

III tydzień „Zdrowy Uśmiech”

Był bardzo intensywny, ponieważ dzieci przygotowywały się do nowych ról     w teatrzyku pt. „Zdrowy Uśmiech”. Celem było kształtowanie prawidłowych postaw związanych z myciem ząbków. Dzięki rolom odgrywanym przez małych aktorów wszyscy widzowie zapoznali się z właściwa profilaktyką jamy ustnej.

 

IV tydzień projektu „Zdrowy Uśmiech”

Przebiegał pod hasłem „Umiejętność prawidłowego szczotkowania zębów”. W związku z tym dzieci z „ Radosnego Zakątka”  udały się do gabinetu stomatologicznego. Pani doktor stomatolog  zaprezentowała pokaz prawidłowego szczotkowania zębów oraz stworzyła możliwość dla każdego dziecka doświadczenia stymulowanych zabiegów w fotelu dentystycznym. Dzięki temu dzieci zapoznały się z właściwą profilaktyką jamy ustnej. Wizyta pomogła przełamać lęk przed dentystą i oswoić z tematem dbania o zęby             i dziąsła.

Na zakończenie wizyty każdy maluszek otrzymał Dyplom „ Zdrowy Ząbek”. Na podsumowanie całego cyklu projektu powstał piękny plakat motywujący rodziców do regularnej higieny jamy ustnej swoich maluszków oraz do wizyty u stomatologa.

 Projekt ,,Zdrowy uśmiech''