DO MIEJSKIEGO ŻŁOBKA
„RADOSNY ZAKĄTEK” W JAROSŁAWIU
- Do Miejskiego Żłobka „Radosny Zakątek” w Jarosławiu przyjmowane są dzieci w wieku od ukończenia 20. tygodnia życia do 3 lat, zamieszkałe na terenie Gminy Miejskiej Jarosław.
- Warunkiem przyjęcia dziecka do żłobka jest brak przeciwwskazań do korzystania z opieki żłobkowej potwierdzony w pkt. V wniosku zgłoszenia dziecka do żłobka.
- Dzieci zapisywane są do grup zgodnie z przedziałem wiekowym określonym w Regulaminie Organizacyjnym Miejskiego Żłobka „Radosny Zakątek” według zbliżonego wieku, w przypadku dziecka niepełnosprawnego według poziomu psychofizycznego, z uwzględnieniem rodzaju niepełnosprawności.
- Wniosek zgłoszenia dziecka do Miejskiego Żłobka „Radosny Zakątek” w Jarosławiu jest dostępny w sekretariacie placówki ul. Kraszewskiego 1 w Jarosławiu.
- Uzupełniony i podpisany przez uprawnione osoby wniosek zgłoszenia dziecka do żłobka należy złożyć w siedzibie Miejskiego Żłobka „Radosny Zakątek” przy ul. Kraszewskiego 1 w Jarosławiu.
- Przyjęcie dziecka do żłobka odbywa się na podstawie prawidłowo wypełnionego wniosku zgłoszenia dziecka do żłobka.
- Do wniosku, o którym mowa w pkt. 4 należy dołączyć wymagane załączniki.
- Wnioski zgłoszenia dziecka do żłobka posiadające braki formalne nie będą przyjmowane. Nie dopuszcza się możliwości uzupełniania braków formalnych we wniosku zgłoszenia dziecka do żłobka.
- Zgłoszenie we wniosku, o którym mowa w pkt. 4 kryterium pierwszeństwa przyjęcia dziecka do Miejskiego Żłobka „Radosny Zakątek” wymaga udokumentowania spełniania kryterium.
- Warunki rekrutacji do Miejskiego Żłobka „Radosny Zakątek” w Jarosławiu określa Statut Miejskiego Żłobka Radosny Zakątek w Jarosławiu stanowiący załącznik do Uchwały Nr 632/LVIII/2017 Rady Miasta Jarosławia z dnia 27 listopada 2017 r. w sprawie utworzenia gminnej jednostki budzetowej o nazwie Miejski Żłobek Radosny Zakątek w Jarosławiu - rozdz. 4:
- przyjmowanie dzieci do żłobka odbywa się przez cały rok. Dzieci do żłobka przyjmowane są w miarę występowania wolnych miejsc w żłobku;
- do żłobka przyjmowane są dzieci, które:
- ukończyły 20 tydzień życia,
- zamieszkują na terenie Gminy Miejskiej Jarosław;
- w przypadku gdy liczba wniosków o przyjęcie dziecka do żłobka przekracza liczbę miejsc w żłobku, pierwszeństwo w przyjęciu do żłobka mają w następującej kolejności:
- dzieci z rodzin wielodzietnych,
- dzieci niepełnosprawne,
- dzieci rodziców pracujących lub studiujących/uczących się systemem dziennym lub rodzica pracującego lub studiującego/uczącego się w systemie dziennym, w przypadku rodzica samotnie wychowującego samotnie dziecko,
- dziecko, którego rodzeństwo uczęszcza do żłobka,
- dziecko, którego obydwoje rodzice są niepełnosprawni,
- dziecko wychowywane samotnie przez rodzica,
- dziecko, którego jedno z rodziców jest niepełnosprawne.
- dzieci zamieszkałe poza Gminą Miejską Jarosław przyjmowane mogą być do żłobka tylko w sytuacji, gdy zaspokojone zostaną potrzeby w tym zakresie mieszkańców Gminy Miejskiej Jarosław;
- dzieci, które nie zostały przyjęte do żłobka z powodu braku miejsca umieszczane są na liście rezerwowej;
- w przypadku zwolnienia się miejsca w żłobku, dzieci przyjmowane są zgodnie z kolejnością na liście rezerwowej.
- Sposób dokumentowania spełnienia kryteriów przyjęcia:
- dokumentem potwierdzającym zatrudnienie jest zaświadczenie z zakładu pracy podpisane przez osobę uprawnioną;
- dokumentem potwierdzającym prowadzenie działalności gospodarczej - pieczątka firmy i podpis osoby prowadzącej działalność (informacje będą weryfikowane w CEiDG);
- dokumentem potwierdzającym kontynuowanie nauki w systemie dziennym jest zaświadczenie ze szkoły/uczelni;
- dokumentem potwierdzającym samotne rodzicielstwo jest w rozumieniu przepisów prawa: prawomocny wyrok sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację lub akt zgonu oraz oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem,
- dokumentem potwierdzającym znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności rodzica/opiekuna dziecka jest orzeczenie o stopniu niepełnosprawności wydane przez Zespół do Spraw o Niepełnosprawności lub grupa inwalidzka ustalona przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych;
- dokumentem potwierdzającym wielodzietność w rodzinie posiadanie aktualnej Jarosławskiej Karty Dużej Rodziny;
- dokumentem potwierdzającym umieszczenie dziecka w rodzinie zastępczej jest postanowienie sądu o umieszczeniu dziecka w rodzinie zastępczej.